top of page
Vyhledat

Valentýn po česku


Co je to vlastně Valentýn ?

Když se dnes někoho zeptáte, v 1. chvíli vám odpoví....no to je přece jasné.

Americký svátek, který se k nám dostal z USA a má za cíl jen jedno. Vytáhnout z lidí hodně moc peněz za květiny, přáníčka, čokoládky, balonky, šampaňské, plyšáky.

Tuto větu slyšíte hlavně od mužů, ale také spousta starších lidí, mužů i žen má tento názor.

Často jsem se snažila tento fakt a omyl, lidem vyvrátit. Asi tak 20 let jsem se pokoušela zlomit tento odpor vysvětlováním, různými triky, spíše jsem se snažila vždy já a čekala, že se ke mě někdo přidá. Tak jako lidé v Čechách nemají vztah k Halloweenu, Santa Clausovi nebo Velikonocích strávených jinak než čekáním na pomlázku. Tak i u Valentýna jsem byla "nepochopena".


Co znamená slovíčko Valentýn?

Den svatého Valentýna (zkráceně také Valentýn) se slaví v anglosaských a dalších zemích každoročně 14. února jako svátek lásky a náklonnosti mezi intimními partnery.

Je to den, kdy se tradičně posílají dárky, květiny, cukrovinky a pohlednice s tematikou stylizovaného srdce, jako symbolu lásky.


Den svatého Valentýna je také pravděpodobně odvozen od pohanského svátku Lupercalia slaveném ve starověkém Římě .

V předvečer tohoto dne, byly do „urny lásky“ vloženy lístečky se jmény dívek. Každý mladý muž potom tahal lísteček a dívka, jejíž jméno si vytáhl, se měla stát jeho „miláčkem“ v následujícím roce.

Legenda také říká, že tento den začal být známý jako Den svatého Valentýna až díky knězi Valentýnovi.

Claudius II., vládce Říma, zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo jen zasnubovali. Bál se, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn vzdoroval vládci a tajně oddával mladé páry. Byl zatčen a později popraven 14. února.


Svátek Lupercalia podle této teorie splynul s oslavami mučednictví Svatého Valentýna a vznikl romantický svátek.


Zvyky na Valentýna jsou různé.


VÍTE, ŽE...

na Valentýna vzrůstá poptávka po zámečcích a výrobci zaplavují obchody uzamykatelnými visacími zámečky s valentýnskými motivy ?


Tlak prodejců, obchodníků, médií, sociálních sítí je takový, aby se prodalo co nejvíce ČEHOKOLIV , co se neprodalo o Vánocích.

I na mne to tak působí.

Mezi Vánoci a dalšími svátky je období ničeho a nikoho a čekat do dalších Vánoc se obchodníkům nechce. Tak jim pod tlakem nabídneme něco, co nemohou odmítnout.


Po zdraví jsou lidé nejvíce zatíženi na LÁSKU.Jak to vidím já ?


Urputná snaha, trvat vždy na něčem, k ničemu nevede.

Naučila jsem se, vytrvat a nenásilně učit sebe, rodinu, nejbližší okolí, dělat malé ústupky a dát něčemu nevšednímu, neznámému, alespoň malou šanci.

Na podzim jsme takto v naší rodině slavili halloween.


Můj názor, je takový, že když nemůžete něco změnit, udělejte KOMPROMIS.


Pokud máte někoho rádi a záleží vám na něm, tak tomu dotyčnému člověku, budete po celý rok přinášet malé dárky a drobnosti, které rozveselí jeho obličej a vykouzlí mu úsměv na rtech.

Můžete to být nečekaně milá SMS, pozvání do kina, uvaření večeře nebo, že se, se svou láskou vydáte na fotbalový zápas.


Na mne slavení Valentýna působí falešně, pokud si celý rok partnera nevšímáte a na Valentýna ho zahrnete dary, tak si stejně jeho úctu a lásku nevysloužíte.


Já učím ŽENY,

věnovat se samy sobě i druhým, s láskou a péčí po celý rok.


Pokud chcete někoho obdarovat, můžete k tonu využít rady a věci např. z mého e-shopu. Kde nejen na Valentýna, najdete spoustu vychytávek, drobností.

Jednou z nich může být i krásný balící papír se srdíčky.


Vaše blogerka Eva17 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page