top of page
Vyhledat

Můj příběh

Aktualizováno: 30. 8. 2022

KOUČKY pro útulný domov.Mojí největší vášní je má rodina a domov, ve které se nám krásně žije.


Do našeho současného vysněného domu jsme se přestěhovali v roce 2016 a již několik let ho všemi svými silami přestavujeme, bouráme a zase stavíme, zútulňujeme, prostě v něm ŽIJEME.

V našem, do té doby, neutěšeném životním tempu, to byl dar z nebes.


Dům si nás v podstatě sám našel.


Příběh je tak neuvěřitelný, že se doopravdy stal.


Již od prvních chvilek v soužití s mým bezva mužem, jsme věděli, že nájemní byt v paneláku není nic pro nás. Dny a noci jsme trávili nad internetem a hledali dům, který by nás oslovil. Finanční limit jsme měli omezený, takže výběr probíhal podle jasných kritérií.

Dojezdová vzdálenost do města take hrála prioritu.


Jednoho krásného květnového dne jsme ho konečně na netu objevili. Byl v naších očích dokonalý. Ihned jsme se domluvili s realitkou na prohlídce a v určený den spěchali na místo, kde dům stál.

Do vesničky jsme dorazili bez problémů, ale realitní agentka nepřijela ani nebrala telefon. Nu, tak jsme se jali, prohlížet si dům, jen tak. Obhlédli jsme pozemek, stromy, ploty a už jsme se tam viděli, jak popíjíme v létě kávu na terase.


Byl to 1 ze 4 stejných okálů v klidné části vesničky. Když jsme si prohlédli vše z venku, najednou na nás zavolal soused odnaproti, jestli nás zajímá dům zevnitř, tak ať jdeme k němu. Vše jsme si důkladně u souseda prohlédli a byli ještě více zamilovaný. Odcházeli jsme od souseda a najednou na nás zavolala starší paní, která venčila právě venku pejska.


Vy tu chcete kupovat barák ? A nechcete ten můj ?


Spadla nám čelist, takové štěstí, najednou si můžeme dokonce z okálů vybírat .


Celí rozechvělí jsme vstoupili do dalšího domu a vyslechli si dojemný příběh, jak paní zemřel nedávno manžel a ona sama na dům nestačí, tak je nucena ho prodat. Byli jsme tak šťastní. Tolik věcí najednou.


Nehledě na to že, původní okál se s tímto od paní nedal vůbec srovnávat. Hlavně plochou pozemku, svojí vlastní vrtanou studnou, spoustou stromů na pozemku a obyvatelností. Mohli jsme se tam ihned přestěhovat.


Překážky, které následovaly nebraly konce a cesta k vlastnímu bydlení byla tak zašmodrchaná, že to vydá na vlastní příběh.


Když něco ale doopravdy chcete, tak se celý vesmír spojí, abyste to mohli uskutečnit.


Dům se nám za neochvějnou víru, že v něm budeme bydlet, odvděčil a lásku k tomu domu si vysíláme spolu navzájem.


Eva


33 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page