top of page
Vyhledat

JAK vyrobit DIY velikonoční dekorací.

JAK VYROBIT DIY VELIKONOČNÍ DEKORACI


Velikonoce se blíží a opět nastává čas pro naše nenechavé ručičky a pro vyrábění dekorací všeho druhu.

Tentokrát jsem si připravila 3 druhy DIY tvoření. 2 nápady na dekorace a 1 nápad pro výslužku pro koledníky.

1. DIY DEKORACE POMOCÍ CANVY

Canva je on-line editor pro úpravu fotek, ale také multifunkční nástroj pro výrobu čehokoliv. Tentokrát mne napadlo využít canvu pro velikonoční dekoraci.

Budete potřebovat: foto papír, nůžky, děrovačku, barevné stužky, Canvu. Přes můj odkaz, nemusíte být v Canvě přihlášeni a ani ji aktivně nějak využívat ani platit.

Postup: z předlohy v Canvě si vytiskněte na foto papír takové množství vajíček, jaké budete potřebovat.

Pro více šablon mne sleduj. Budou k dostání na e-shopu.

Jednoduchým způsobem si vajíčka vystřihnete, uděláte dírku, provléknete barevnou stužkou a zavěsíte na větvičky. Dle fantazie si můžete barevnost zkombinovat dle vašeho vkusu a ozdobit jimi cokoliv. Klidně nalepit na okna nebo použít k dekorování stolu, např.jako kroužky na ubrousky nebo k dekorací sklenic na party.

2. DIY DEKORACE POMOCÍ UPCYKLACE

Upcyklace je velmi kreativní technika, která snad ani nemá hranic, stačí jen představivost a kreativita tvůrců. Tentokrát mne napadlo, jak nabarvit vajíčka, když nic nemáte. Já mám nejvíce nápadů, když nemám peníze anebo jsem pod tlakem, že musím něco vyrobit a nemám k tomu absolutně nic. Takové chvíle miluji a jsem ve Flow, jak se teď říká. Vždy z toho vytěžím maximum.

Budete potřebovat: Barevné stužky, vejce, nůžky, barevné síťky od ovoce, zeleniny. Bílá(česnek), červená(jablka, rajčata, paprika), zelené(paprika), žlutá(citrony), fialová(cibule) atak podobně. Jen si ji musíte z nákupů uschovat. Do své UPCY kreativní dílny(krabice).

Postup: vyfouknuté vajíčko obalíte síťkou a z obou stran zavážete stužkou a pověsíte na větvičky nebo dáte na misku či košíček.


3. DIY VÝSLUŽKA PRO KOLEDNÍKY

Koledníky u nás doma obdarováváme nejen vejci, ale i drobnými sladkostmi, které jsou trošku netradičně dozdobeny. Letos bude opět nová netradiční forma. Pro více informací sleduj blog, web, Tiktok, FB, Ig.

Budete potřebovat: foto papír, lepidlo, nůžky, canvu.

Postup: z CANVY si na foto papír vytiskněte zvířátka dle předlohy. Vystřihnete požadovaný tvar a přilepíte malý pamlsek dle vaší volby.


Přeji krásné tvoření a výsledky vaší práce ráda uvidím.

Posílejte mi je na email nebo na messenger.

Vaše Eva

12 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page