top of page
Vyhledat

LOGOTERAPIE, směr, který tě uzdraví.

Co je LOGOTERAPIE?

Je to směr psychoterapie, která se zabývá psychickými, fyzickými a spirituálními aspekty člověka. Léčba vychází z předpokladu, že člověku chybí SMYSL života a to je jeho největší utrpení.


Jak jsem se k logoterapii dostala?

Toto téma je velice obšírné, přesto se vám ho pokusím vysvětlit a osvětlit na své osobě. Vycházím ze svých životních poznatků. Nikdy jsem se oficiálně "neléčila" ani tuto terapii nepraktikuji jako nějaký terapeut.


Před 1 rokem, má dcera psala jako téma své sociální práce na UJEPU(Univerzita Jana Evangelisty Purkyně), o LOGOTERAPII. Požádala mne, abych jí slohovou práci zkontrolovala a v té chvíli jsem nestačila žasnout.

LOGOTERAPIE... těchto pár písmen mne vrátilo do minulosti a donutilo zapřemýšlet nad vším, čím jsem si v dobách nedávno minulých, prošla. Zalitovala jsem, že jsem se o této terapeutické metodě nedozvěděla dříve, moje dušička se mohla uzdravit mnohem mnohem snáze.

Celý procesem LOGOTERAPIE jsem se musela prokousat úplně sama a trvalo mi to dlouhé desetiletí. 10 let života, které ve mne zanechaly hluboký šrám.

Ale není se čemu divit, vždyť od dětství jsem byla na vše sama, bez sebevědomí, bez hodnot, bez kroužků, bez zábavy, bez kamarádů, dalo by se říci na území nikoho. Plácala jsem se životem od ničeho k ničemu. Když jsem si našla nějaký kroužek, rituál, cokoliv, vždy jsem z něj byla okolnostmi vytržena a nemohla to ovlivnit. Malé dítě nikdo neposlouchá. Uzavřela jsem se do sebe a nimrala se ve své duši sama. Jediné, kam jsem utíkala pro pomoc, bylo do knih. Do mého kouzelného světa. Sice mi to vždy na chvilku pomohlo, ale nevyléčilo. Ale nebyla jsem tak utrápená, hrdinové knih, mně z mého splínu, na chvíli vždy vytrhli.

Takhle pomaloučku a plíživě jsem se dostala do dospělosti. Kdy osud byl ke mě velice skoupý a to co mne provázelo v dětství, stále pokračovalo. Nezájem od kohokoliv, citové i materiální strádání.


Asi tak před 10 lety jsem "zahájila" taktiku NICNEŘEŠENÍ.

Kdykoliv vyvstal nějaký problém, utíkala jsem k nějaké práci. Nejčastěji to byly DOMÁCÍ PRÁCE. Neboť jsem neměla peníze, na kosmetiku, kadeřnici, manikůru, bar, nákupy. Domácí práce jsou většinou manuální činnosti, při kterých úplně vypnete hlavu, nemyslíte na nic ani na problém, který mne tížil. Za několik hodin bylo po problému a ten se se nějakým záhadným způsobem sám vyřešil.

Nechci, abyste si mysleli, že jsem třeba paranoidní. Ale trápila mne třeba situace, že nemám peníze. Do výplaty zbývá několik dní a já vůbec nevím, co budu dělat. Tak jsem šla ZAMĚSTNAT mozek třeba k háčkování. Počítala jsem očka, motala klubíčka a kdo někdy háčkoval nebo pletl, tak mi dá za pravdu, že se u toho musíte soustředit, jen na tu danou věc a nic jiného. A jak se říká, ráno moudřejší večera, tak ráno jsem jukla na účet a co se nestalo? Dostala jsem finanční přeplatek za elektřinu.

Tímhle posunem, jsem se začala zaobírat více. Nechci říkat, že nicnedělání vyřeší vše. Ale když už si myslíte, že nemůžete vydržet více hoře, tak běžte zaměstnat své tělo, ruce a tím uzdravíte mysl.

Je to ale procedura na několik let, ne jednorázová akce.

Když jsem si přečetla slohovou práci o logoterapii, začalo mi to vše dávat smysl, že ji Viktor E. Frankl vyvinul v koncentračním táboře, aby ho přežil.

Všemi začalo zapadat, ZAMĚSTNEJ MYSL NĚČÍM JINÝM.

Byla jsem jako u vytržení, neznala jsme to a sama na sobě praktikovala a uzdravila se.


Před 3 lety, po těžkém období Covidu, úmrtí tatínka, do toho práce na kamionu, onemocnění dnou, úraz manžela v lese, starost a péče o dům a byt, jsem byla na nové cestě vyhoření.

Zapomněla jsem na logoterapii a opět mne zcela pohltily problémy, vyčerpání.


Do toho se OBJEVIL, jako spásný anděl, katalog firmy BETTERSTYLE.

Tento objev mne zcela pohltil. Začala jsem toužit opět po holčičích věcech, vaření, kupování výrobků pro domácnost, úklid. Já totiž už na nic neměla čas, díky kamionu.

Vyhovovalo mi, že to jsou věci a činnosti, kterým se mohu věnovat doma nebo v kamionu. Nemusím nikam cestovat a odjíždět z domova. Při mé pracovní vytíženosti, by bylo pro mne jako nutné zlo, zase opouštět domov.

Byla jsem jako znovuzrozená a opět se mi potvrdila pravidla LOGOTERAPIE. Zaměstnej mysl něčím jiným.


Tento měsíc jsem se stala hrdou oficiální Ambasadorkou BetterStyle.Pokud by ses chtěla stát svojí vlastní paní a začít si vydělávat s BetterStyle, ozvi se mi prosím.

Do svého týmu, který může být rozesetý po celé republice, sháním schopné ženy, které chtějí od svého života víc.


EVA

27 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page