top of page
Vyhledat

Jsem SLUŽKA, OBĚŤ NEBO ZLATOKOPKA? Jak je to vlastně se ženami v domácnosti?

Bojí se být ženy, ŽENAMI V DOMÁCNOSTI?


Já si myslím, že ANO.


Ale jsem hrdou průkopnicí tohoto tažení a trochu to vysvětlím.


Taková žena, se setkává s nepřejícnými pohledy a uštěpačnými poznámkami, skoro každý den. Její manžel odráží narážky typu....čím se jako bude živit, co bude dělat, z čeho vyžijete, jak to utáhnete?

Jestli má hlavu v oblacích, tak ji koukej pořádně zapřáhnout a ono ji to přejde.

Každý den, se setkává s pohledy manželek známých, kamarádů, sousedů, příbuzných.


Věty typu... Ježíš, ta je líná, nechá se živit, jen všechny využívá. Tolik volného času, určitě má něco za lubem. To není jen tak, samo sebou. Někdo ji naočkoval a to s ní nebude k vydržení.

ANO, vydržet ten tlak nebývá snadné, ale když děláš, co miluješ, tak jde vše.


ŽENA V DOMÁCNOSTI... odkaz wikipedie


Feministky začaly nutit ženy, aby si vybraly, že mohou dělat vše, pro co, se rozhodnou. Ano, v dávných dobách, to byla role ponižující, ale dnes, když si můžeme vybrat a být tím, čím chceme být, je přece skvělé.


K poznání STÁT SE ŽENOU V DOMÁCNOSTI, jsem se do pracovala po 27 letech v zaměstnání, z toho 4 roky na rodičovské. Nikdy jsem nebyla nemocná, nebyla den na neschopence, na ÚP jsem byla 3 měsíce, než jsem si našla jinou práci. Pracovala jsem někdy současně až ve 3 různých zaměstnáních, abych uživila sebe a rodinu. Proč se tehdy nikdo neptal, jak to zvládnu?

Kde byli ti radílci, když jsem neměla kde bydlet, neměla pračku, ledničku, stůl ani postel? Kdo se mne tehdy ptal, zda to zvládnu?

Já jsem v tom měla odjakživa jasno.

Všechny domácí činnosti mne naplňovaly.

Vytvořit rodinné zázemí je mým posláním.


MÝTY


ŽENA V DOMÁCNOSTI=SLUŽKA

Mnoho lidí má zafixováno, že taková žena je vlastně neplacená služka, která šmejdí celý den s prachovkou po bytě, pere ponožky, cídí příbory.

Mně to přijde zcela jinak. Vaření, pečení, rovnání prádla do komínků, ikdyž k tomu využívám nejmodernější spotřebiče, je velice naplňující. Mám čas při praní projít oblečení, prohlédnout, kde je jaká dírka, co je malé, oprané nebo zda je potřeba čistírna. Mám radost, když moje rodinka vypadá jako ze škatulky.

V pohodlí domova si prohlédnu katalog BetterStyle a vyberu si prací gely, čistič pračky, čistící přípravek na obuv, prací síťky a jiné, na příští měsíc. Objednávka je v cukuletu hotová, díky e-shopu a já se za pár dní mohu těšit na balíček.


ŽENA V DOMÁCNOSTI=OBĚŤ

Slýchávám názory, že taková žena, je oběť, skoro násilného činu. Že je vydírána fyzicky a psychicky a nemá čas na sebe a na své koníčky. Že je honěna z místnosti do místnosti, od prádla k vaření. Ovšem doby, kdy to byla dřina jsou dávno za námi. Nemusíme zatápět v peci, když chceme upéct koláč, jít s vědry pro vodu, když chceme umýt nádobí. Vše je dnes dostupnější, na pár kliknutí na e-shopu obstaráme pomocníky do domácnosti, jaké potřebujeme.

Výhodou pro mne je, že celá domácnost mi je koníčkem a mohu se jí věnovat na plný úvazek.


ŽENA V DOMÁCNOSTI=ZLATOKOPKA

Ten, kdo nepřináší domu měsíční příjem, je parazit. Když je to žena, je to ZLATOKOPKA. Nikdo asi ale neuvědomuje, že taková žena sice peníze nepřináší, ale naopak dokáže spoustu ušetřit.

Na domácí práce se stále pohlíží jako na něco, co nic nestojí, děje se to jaksi automaticky, samo od sebe. Pokud žena celý den pracuje a je hodně pracovně vytížena, nezbývá ji na nic čas. Má koníčky, zájmy, tak si musí některé činnosti, koupit.


Mytí oken u bytu 4+1 stojí 1.100,-Kč.

Žehlení košil stojí 38,-Kč za 1 kus.

1 hodina úklidu domácnosti stojí asi 200,-Kč.

Odvoz dětí do školy, na koníčky stojí 300,-Kč/1 hod.

Balíček 5chodového menu pro 1 osobu na 1 den asi 500,-Kč.

Pokud souhlasíš, miluješ domácí práce, svou rodinu a domácnost, můžeš se ženou v domácnosti stát.

Příště si povíme něco blíže, kolik peněz stojí být ženou v domácnosti.


EVA23 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page